www.parat.com \  Nyheter \ 2010 \ August
Større skrift: A A A
Share | Print

19.08.2010

10.000 til flomofrene i Pakistan

Parat gir gjennom Røde Kors kr 10 000 til flomofrene i Pakistan. Denne katatsrofen har et enormt omfang, noe de hjerteskjerende reprtasjene fra området viser, sier forbundsleder i Parat Hans-Erik Skjæggerud.


Av en eller annen grunn mobiliserer givergleden i denne saken dårligere enn for eksempel jordskjelvkatastrofen på Haiti. Det er riktig nok ikke så mange døde i flomkatastrofen som det var på Haiti, men ufattelig mange har mistet både hus og hjem, og mat og sykdomssituasjonen er utfordrende.

Parat er en arbeidstakerorganisasjon og har sitt fokus på lønns- og arbeidsvilkår. Vi som er organisert er imidlertid også solidariske, og slike katastrofer appelerer til det innerste i oss, sier Skjæggerud videre.

Skjæggerud oppfordrer på det sterkeste andre YS forbund til å gjøre det samme og støtte opp om det viktige, og helt avgjørende hjelpearbeidet som skjer i Pakistan og slik at dette kan trappes opp fremover.